Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, здійснюється в судовому порядку.
Суд може встановлювати також факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад:
заповіт;
трудова книжка;
ощадна книжка;
страхове свідоцтво (поліс).
У цих справах суд встановлює належність особі правовстановлюючих документів, а не тотожність прізвища, імені, по батькові, неоднаково названих у різних документах, не присвоєння чи залишення одного з них.
Справи про встановлення фактів належності особі правовстановлюючих документів розглядаються судом, якщо:
Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо із заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
Куди звертатися?
Заява фізичної особи про встановлення факту належності особі правовстановлюючих документів подається в порядку окремого провадження до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем її проживання.
Хто має право звернутися до суду?
Заяву про встановлення факту належності особі правовстановлюючого документа можуть подати:
- особа - власник документа, якій необхідно довести належність їй цього документа;
- спадкоємці померлої особи - власника документа для оформлення спадкових прав;
- прокурор у порядку статей 45, 46 ЦПК України;
- інші особи, які заінтересовані у встановленні факту.
Заінтересованими особами у встановленні факту, що має юридичне значення, можуть виступати військові комісаріати, правоохоронні органи, управління соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України, територіальна громада, фінансові органи, навчальні заклади, страхові фонди тощо.
ВАРТІСТЬ: За подання заяви особа сплачує судовий збір у розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України «Про судовий збір»: 0.2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Перелік необхідних документів
Заява про встановлення факту належності особі правовстановлюючого документа повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим статтею 119 Цивільного процесуального кодексу України, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим статтею 258 зазначеного кодексу, зокрема в заяві повинно бути вказано:
- який факт заявник просить встановити та з якою метою;
- причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
докази, що підтверджують факт.
До заяви додаються:
Докази, що підтверджують викладені в заяві обставини;
Довідка про те, що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.