Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Конституції України зазначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?
Законодавством встановлений обов’язок роботодавця провести повний розрахунок зпрацівником в день його звільнення.
Що робити, якщо не дійшли згоди?
У разі наявності спору між роботодавцем та працівником про розмір сум, належних
працівникові при звільненні, роботодавець повинен виплатити не оспорювану суму. Працівник може стягнути нараховану, але не виплачену заробітну плату в позасудовому та у судовому порядку.
Як звернутися до суду, якщо у позасудовому порядку владнати питання не вдалось?
Для стягнення заборгованості по заробітній платі працівник може звернутися до суду в порядку:
Термін звернення до суду з позовом про стягнення заробітної плати не обмежений.
Яка процедура в рамках наказного провадження?
Судовий наказ може бути видано у разі якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівнику суми заробітної плати. Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача.
Які документи необхідно подати і скільки це коштує?
Заява подається у письмовій формі та має містити докази:
При зверненні до суду в порядку наказного провадження з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої зарплати судовий збір не сплачується.
Як довго чекати рішення?
Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п'яти днів з дня її надходження та у разі її задоволення видає судовий наказ. У разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п'яти днів після закінчення строку на її подання (п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу) судовий наказ набирає законної сили.
Як виконується рішення про стягнення заробітної плати?
Після набрання судовим наказом законної сили стягувачу необхідно подати його до органу державної виконавчої служби або приватного виконавця для здійснення примусового виконання.
Куди звертатися за більш детальними консультаціями та роз’ясненнями?
Якщо у вас залишились питання, будь ласка, телефонуйте до контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за номером 0 (800) 213-103, цілодобово та безкоштовно в межах України. В центрах та бюро надання безоплатної правової допомоги по всій країні ви можете отримати юридичну консультацію та правовий захист.