Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Під час засідання Ради з питань судової реформи 22 березня 2017 року Президент Петро Порошенко підписав та визначив як невідкладний для розгляду в Парламенті законопроект «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи.
«Звертаюсь до Верховної ради, щоб найближчим часом ці зміни до законодавства розглянули і зробили свій внесок у прискорення роботи нового Верховного Суду», - сказав Петро Порошенко.
Президент подякував Раді з питань судової реформи за розробку змін до законодавства, які забезпечують процесуальні можливості для функціонування нового Верховного Суду.
Петро Порошенко нагадав про цілі, які ставилися перед судовою реформою. «Перше – це забезпечити незалежність суддів, незалежність від політичного тиску. Саме тому ми прибрали функцію Президента, Верховної Ради у формуванні суддівського корпусу для забезпечення цієї незалежності», - зазначив він.
Друга позиція, за словами Глави держави, полягає в тому, що незалежність має кореспондуватися з відповідальністю судів та суддів. Президент запевнив у підтримці тих суддів, хто займає принципову відповідальну та державницьку позицію в протистоянні і протидії корупційному і політичному тиску.
«Третя мета, яку ми ставили перед собою – це оновлення суддівської гілки влади», - нагадав Петро Порошенко. Він зазначив, що в суспільстві панувала думка, що суддівська каста є закритим колом від народу. «Конституційна реформа дозволила, і ми реалізуємо це право, потрапити до суддівського корпусу досвідченим адвокатам, шанованим науковцям, які прагнуть взяти участь в конкурсі, подолати іспити і випробування, що є при формуванні Верховного суду, і вже оновленим складом претендувати на високий рівень довіри», - наголосив Президент.
Глава держави ще раз наголосив, що чекає на завершення процесу відбору кандидатів на посади судів Верховного Суду вже у найближчий час. Він побажав всім претендентам успіхів у чесній конкурентній боротьбі за посаду.
Окремо Президент наголосив на абсолютній прозорості процедур відбору кандидатур: «Громадськість має можливість контролювати, бо ключове чого я очікую – це довіра до нового Верховного Суду. Відновлення довіри до судової гілки влади, довіри з боку громадськості».
Глава держави подякував суспільству за чітку і тверду підтримку цієї позиції.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершує перевірку практичних завдань кандидатів до Верховного Суду та на початку наступного тижня оголосить результати другого етапу іспиту. Про це заявив Голова ВККС Сергій Козьяков, виступаючи під час засідання Ради з питань судової реформи.
«Попереду – найголовніший етап – дослідження досьє кандидатів. Ми будемо враховувати матеріали Громадської ради доброчесності, НАБУ та НАЗК», – наголосив Голова Комісії.
Голова ВККС заявив, що очікує на завершення конкурсу до Верховного Суду у травні. «Сподіваюсь, що зможемо обрати 120 нових суддів. Ці люди мають бути готовими працювати вже на наступний день», – наголосив він.
Прес-центр судової влади