flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Щодо повернення коштів помилково зарахованого судового збору

16 листопада 2016, 12:55

ДСА України звертає увагу, що 08.11.2016 р. набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 19.09.2016 № 827 «Про затвердження змін до порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 07.10.2016 за № 1341/29471.

Наказом затверджено форму Подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, яке надається платнику органом, що контролює справляння надходжень бюджету (крім органів фіскальної служби України).

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» органом, що контролює справляння надходжень бюджету за кодом бюджетної класифікації 22030000 «Судовий збір та надходження від звернення застави у дохід держави» визначено суди загальної юрисдикції.

З огляду на викладене, подання на повернення коштів помилково зарахованого судового збору до органів Державної казначейської служби України повинно здійснюватись судами виключно за формою, затвердженою зазначеним вище наказом.

Роз'яснення

щодо повернення коштів, помилково сплачених на рахунок, визначений для сплати судового збору,без подальшого звернення до суду

 

            Особа, яка бажає повернути грошові кошти, що були помилково сплачені на рахунок, визначений для сплати судового збору, повинна звернутися до судів загальної юрисдикції із заявою до якої потрібно додати копію платіжного документу (квитанція, фіскальний чек чи платіжне доручення), які підтверджують сплату судового збору; копію паспорта та ідентифікаційного коду (при необхідності довіренність).

            Після чого судом розглядаються подані документи, перевіряється факт зарахування коштів на рахунок, визначений для сплати судового збору, та факт того, що заявник дійсно з позовною заявою до суду не звертався. За результатами проведеної перевірки заявникові видається відповідне подання.

             З отриманим поданням та оригіналом платіжного доручення, паспортом та ідентифікаційним кодом особа звертається до відповідного управління Державної казначейської служби для написання заяви про повернення коштів з бюджету.