Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кабмін вирішив ліквідувати Державну пенітенціарну службу, функції якої у сфері виконання кримінальних покарань та пробації отримає Міністерство юстиції. Мін'юст є правонаступником служби та отримає в управління виправні центри, колонії і т.д.
Це передбачено постановою Кабміну від 18 травня 2016 р. №343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстицї". Згідно з постановою створюється комісія з ліквідації пенітенціарної служби, яку очолить голову ДПтСУ Володимира Палагнюка.
Постановою, зокрема, визначено перелік установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, підприємств установ виконання покарань, які передаються в управління Мін'юсту.
Як пояснили в Кабміні, загалом у системі юстиції чисельність працівників апаратів буде скорочено на 100 штатних одиниць. З цією метою чисельність працівників апарату Мін'юсту збільшиться на 200 штатних одиниць, у той час як чисельність працівників апарату Державної пенітенціарної служби становила 300 одиниць. Окрім того, Міністру юстиції дозволять мати не більше 8 заступників (зараз - не більше 7).
Так як Мін'юст є правонаступником пенітенціарної служби, то відповідно положення про Міністерство юстиції, затверджене постановою КМУ від 2 липня 2014 №228, доповнили низкою норм стосовно нових повноважень Міністерства. Зокрема, визначено, що Мін'юст тепер займатиметься наступним:
- узагальнює практику застосування законодавства з питань виконання кримінальних покарань та пробації;
- організовує та контролює виконання вироків суду та інших судових рішень і застосування передбачених законом засобів виправлення засуджених;
- організовує здійснення контролю за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
- організовує облік та реєстрацію засуджених та осіб, узятих під варту тощо.