flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Жителі Роменщини піддаються сімейному насильству

25 лютого 2016, 15:35

Домашнє насильство все частіше стає предметом дискусій і досліджень в Україні. Поряд із тим, що довгий час це явище вважалося приватною справою, і велика кількість злочинів, скоєних по відношенню до слабких та беззахисних членів суспільства їхніми родичами, і досі залишаються прихованими, судова статистика каже про позитивні зрушення у контексті визнання відповідних дій у якості протиправних.

В Україні проблема домашнього насильства вже давно стала соціальною. Під вчиненням такого слід розуміти  умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого. За такі дії передбачаються  громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб. Якщо особа протягом року притягувала до адміністративного арешту за вчинення насильства у сімї то до неї застосують громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

 До 04 березня 2015 року за вчинення насильства в сімї до правопорушників також застосовували  накладення штрафу від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів та  виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.

Якщо порівняти статистику, то в 2014 році до суду надійшло 262 адміністративних протоколів про вчинення насильства у сімї,    2015 році до Роменського міськрайонного суду  надійшло значно менше - 140 адміністративних протоколів  про вчинення насильству у сім'ї , з них 1 було повернуто для належного оформлення. При цьому 139 справи за ст.173-2 Кодексу про адміністративні правопорушення було розглянуто з винесенням постанови. До  49 осіб, які вчинили насильство в сім’ї, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу,  до 68 осіб – громадські роботи, до 14 – адміністративний арешт, стосовно  8 осіб справу було закрито.

 Більшість громадян бояться звертатись за допомогою та вважають сімейне насильство нормою родинного життя. Та навіть частина тих, хто наважився звернутись до суду, на стадії розгляду забирають заяви, намагаючись у такий спосіб зберегти сімейні відносини.

Як показує практика, акти насилля чиняться майже в кожній третій родині і що прикро, це не завжди пов’язано з поганим економічним становищем родини.